Anasayfa


     KLASİK GİTAR ÇALMAK İSTER MİSİNİZ?

   
BASIM : 2011
ISBN : 978-9944-313-81-0
Fiyat : 30 TL (KDV Dahil)
***
BEHZAT CEM GÜNENÇ
        Detaylar
 
 
Detaylar

KLASİK GİTAR ÇALMAK İSTER MİSİNİZ?

Behzat Cem Günenç tarafından 2,5 yılda tamamlanan 600’den fazla öğrenci üzerinde denenmiş başarılı bir Gitar Öğretme Sistemi. Temel bilgiler, teller, etütler, gitar teknikleri, repertuvar ve gitar tarihinden oluşan 6 bölüm detaylıca hazırlanmış olup çok sesli klasik gitar müziği ile tanışmak isteyen, yeni başlayan gitar öğrencilerine eşsiz bir rehber niteliğindedir. Metod tüm içeriği ile Türkiye’de bugüne kadar hazırlanmış en kapsamlı ve gelişmiş metottur.

*****

Yazar Hakkında:

BEHZAT CEM GÜNENÇ

1980 Ankara doğumlu olan Behzat Cem Günenç müzik eğitimine küçük yaşta Ercan Taniş ile başladı. 1993 yılında T.R.T. için Klasik Gitar video klipleri hazırladı. 1994 yılında İtalyan gitarist Roberto PORRONI’nin desteği ile burslu olarak İtalya’da ve İsviçre’de Ustalık Sınıflarına katıldı. 1998 yılında Heinz WALLISH ile Viyana Devlet Konservatuvarı’nda 2000 yılında da Graz Şehir Konservatuvarı’nda Johanne PALIER ile 3 yıl konser gitaristliği çalıştı ve bu şehirlerde çok sayıda konserler verdi. 2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdi.

2006 yılında Türkiye’nin ilk Klasik Gitar web portalını hazırlayarak (www.myklasikgitar.com) yüzlerce yazıya imza attı. 2009 yılında Türk Klasik Gitar Metotlarının İncelenmesi başlıklı bitirme çalışmasını hazırlayarak kendi klasik gitar metodunu yazdı. Gitar müziği bestecisi olarak çok sayıda çalışması bulunan Behzat Cem Günenç’e ait eserler yurtiçinde ve yurtdışında önemli Gitar Festivallerinde sıklıkla seslendirilmektedirler. Eserlerinden 1. Karadeniz Dansı Hollandalı Gitar Virtüözü Esther STEENBERGEN tarafından 2008 Eylül ayında çıkardığı New Repertoire albümünün açılış parçası olarak CD’ye kayıt edilmiştir. Performans, kompozisyon ve müzikoloji alanlarında yoğun tempoda çalışmalar yapan Günenç, gitar çalışmalarını Yrd. Doç. Soner Egesel ile sürdürmektedir.